Kliknij w ikonę, aby odbyć wirtualny spacer!

Zajazd SZERAN

Zajazd Szeran położony jest w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego, który zauroczy każdego turystę.

Na dużej ogrodzonej posesji wśród zieleni pod parasolami ogrodowymi  przygotowaliśmy miejsce na odpoczynek. Obok znajduje się grill, bezpieczny plac zabaw dla dzieci a także duży parking. Budynek wykończony jest drewnem co nadaje mu atmosferę ciepła i spokoju. Staramy się aby otaczająca nas zieleń wchodziła również do budynku.

Nad parkietem i salą główną jest balkon, gdzie również można spokojnie biesiadować w czasie tańców  a także obserwować gości w sali „wielkiej”. W 150 osobowej sali można nie tylko „balować”, czy wyprawiać huczne wesela, ale można także zjeść spokojnie posiłek rodzinny przy dużym stole  i samotnie przy małym stoliczku.

Restauracja

W naszej restauracji czeka na Państwa wyśmienita kuchnia. Przygotowujemy menu według życzeń klienta lub własnych propozycji. Wszystkich podróżnych zapraszamy na chwile odpoczynku przy dobrej muzyce i suto zastawionym stole. Specjalizujemy się w podtrzymaniu tradycji regionu i serwujemy potrawy staropolskie. W naszej karcie dań każdy znajdzie dla siebie odpowiednią potrawę. Od pieczonego dzika, po „niezwykłe” pierożki.

Okolica

Ośrodek umiejscowiony jest przy trasie z Gorlic do przejść granicznych na Słowację w Barwinku, Koniecznej i sezonowo w Ożennej. Wszystkim, którzy pragną tu spędzić wolny czas, oferujemy szeroką gamę możliwości.

Wszystkie pory roku oferują inne atrakcje:

  • wiosna i lato – szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe
  • jesień – lasy pełne grzybów
  • zima – stoki do uprawiania narciarstwa.

W pobliżu znajduje się Magurski Park Narodowy, z bogatą ofertą tras turystycznych i ścieżek dydaktyczno-przyrodniczych oraz Ośrodkiem Edukacyjnym i Muzeum. Dobrze oznakowanymi szlakami można dotrzeć do rezerwatu skalnego w Kornutach, a dalej na szczyt Magury Małastowskiej (846m.n.p.m). Z góry Grzywackiej w Kątach (566 m.n.p.m) można dojrzeć Tatry Słowackie.

Atrakcją tych okolic są również zabytkowe kościoły, cerkiewki i kapliczki, znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej (w tym także wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO). Turyści o zainteresowaniach historycznych mogą odwiedzić cmentarze wojenne z I i II wojny św. Nieopodal przebiega transgraniczny Szlak Naftowy. W niewielkiej odległości znajduje się Dukla – miejsce związane z kultem św. Jana z Dukli, oraz sanktuarium w Dębowcu.

Zapraszamy wszystkich – tych, którzy zadowalają się podziwianiem przepięknych widoków, oraz takich, którzy pragną zjednoczyć się z górami podczas wysiłku fizycznego – znajdą tu doskonałe warunki do wędrówki i wycieczek rowerowych.